Diskusní téma: Tragické zážitky ze Světa piva. Můžete konzumovat neomezeně, ale nesmíte se opít!

Datum: 19.07.2011

Vložil: Johan Sudhoven

Titulek: podnikatel stoleti

Po srdceryvnem telefonatu, kdy majitel fnukal, jak mu opili hoste lokal nici a ze mu nejaci ulicnici skodu za ctvrt milionu nadelali (za ty prachy by mu snad museli celou tu jeho haciendu zapalit), jsem si 14 dni dopredu vymodlil rezervaci pro 6 lidi od 20 hod, jelikoz drive to pry neslo. Take mi bylo zdurazneno, ze i pres jeho dobrackou povahu a charitativni kuponovou cinnost se na nem lstivi Cesi snazi vydelat, a ponevadz to je narod untrvasrmanu a kupony falsuji nebo opakovane pouzivaji, musim donest faktury o zaplaceni (co je tedy voucher, myslel jsem, ze bez zaplaceni neni vystaven!?). Ke vsemu se musime podrobit lustraci obcanskych prukazu z duvodu predejiti vyse uvedeneho niceni majetku (clovek by mu snad i Oskara za vykon v nejtragictejsi roli dal). Vylozene jen buzerace a ztrpcovani zivota lidem, kdyz ma Kensy od vsech sleveru seznamy s platnymi kupony, coz pri kontrole, kterou by zvladla i ta tupe vyhlizejici servirka, melo k odhaleni podvodu bohate stacit. Musel jsem tedy dopredu nahlasit cisla vsech kuponu, takze telefonat byl ve finale pomalu drazsi, nez ten slavnej voucher.

Do podniku jsme se dostavili o neco drive, ponevadz jsme tusili, ze nepujde vse hladce. Vybaveni veskerymi potvrzenimi o koupi kuponu, vypisem z trestniho rejstriku, cestovnim pasem, rodnym listem babicky, aktualnim stavem bankovniho konta, uctenkou z obchodaku o koupi slipu a dokladem o odcerveni a odbleseni jsme plni vzruseni nabrali smer sklepni prostor. Tu jsme narazili na prvni problem (vlastne na dvere). Majitel vysperkoval svuj okradaci kseft dalsi finesou - Samosku proste a jednoduse zavrel, ze pry se rekonstruuje, takze elegantne snizil celkovou kapacitu a tim i moznost se do podniku dostat. Sli jsme tedy do "horni" hospody, kde se V udajne preplnenem lokale se tisnilo 5 lidi a znudena cisnice ocividne nevedela, kam driv skocit. Po sdeleni jmena a ucelu navstevy ona zamestnankyne bleskurychle nahledla do uhledne a graficky precizne vyhlizejiciho utrzene A5ky (knihu rezervaci mel pry majitel), ve ktere nejak nestimovaly udaje na papire se stavem lidi v podniku a sdelila nam prekvapivou a necekanou zpravu - rezervace neexistuje!! I pres dokazani z vypisu hovoru, ze jsem s majitelem mluvil, mi bylo sdeleno, ze jsem s nim nastoprdo nemluvil. A nebo jsem si pry spletl datum rezervace. Coz je celkem logicke.. Jsem to ale hlupak a popleta!

V nasledujicicim asi 10 minutovem telefonatu s majitelem mi sice Kensy nadale tvrdil, ze jsem nevolala, ale jakozto bodry clovek mi velice ochotne vysel vstric s velkolepou nabidkou, ze si muzu rezervaci udelat na jiny termin, nekdy za dalsich 14 dni v sobotu od 14 do 16hod. Ale pozor, ne pro 6 lidi, to je pry moc a navic mu Magistrat naridil (???), ze smi brat lidi jen po trech. Skvele! Uzasne! Naprosto vystihuje motto cele akce: Uzijte si a nijak se neomezujte...Holt sikovne nemecke rucicky! :-)





Zpět na diskuzi