Diskusní téma: Tragické zážitky ze Světa piva. Můžete konzumovat neomezeně, ale nesmíte se opít!

Datum: 29.12.2011

Vložil: radek

Titulek: Re: Re: Roman

Ale ono je to docela prosté. Žádný slevový portál se nemůže zbavit odpovědnosti za nemožnost využití služby, kterou byla U NICH zaplacena. Potvrzením objednávky na voucher a jeho zaplacením vzniká smluvní vztah s poskytovatelem voucheru, nikoli s následným poskytovatelem příslušné služby, v daném případě jakési pochybné putyky. A neschopnost zajisitt čerpání zaplacené služby jde tedy na vrub příslušného slevového portálu, nikoli onoho poskytovatele, jak se Minasleva a pí. MInaříková snaží tvrdit. To, že při objednávce je nutno repsektovat jakési jejich obchodní podmínky neznamená, že se nelze vůči nim domáhat práva včetně případné náhrady třebas i jen nemajetkové újmy. Netvrdím, že případný soud by v případě žaloby v takovém případě rozhodl jednoznačně proti Minaslevě, tvrdím však, že naděje na úspěch (vrácení zaplacené částky + náhrada majetkové i případné nemajetkové újmy) by byla poměrně vysoká. Zejména, pokud by Minasleva nebyla schopna prokázat, že vynaložila dostatečné a potřebné úsilí k tomu, aby u poskytovatele služby zajistila nápravu. Celé tato diskuse přitom poměrně jednoznačně ukazuje, že by se jí to podařilo jen velmi, ale opravdu velmi, těžko. A Minasleva by tak nakonec zaplatila nejenom náhradu zaplaceného voucheru + náhradu škody, ale i soudní náklady i náklady za advokáta žalujícího. A nejlepší nakonec: nenechal jsem se jakýmsi hulvátem na jejich telefonu, ba ani nic neřešícím žvatláním pí. Minaříkové odradit, požádal jsem je mailem o vrácení peněz - a ejhle, vyhověli mi a peníze vrátili. Vzhledem k jejich celkovému přístupu - tedy až na ten konec, za který jsem jim poděkoval a činím tak teď tímto i "veřejně" - si, myslím, nezaslouží nic jiného, než aby stejný postup a důslednost zvolilo co nejvíce jejich "postižených" klientů. A s tou podvodnou putykou i jakýmsi podvodníkem "kensym" - tak se podepsal pod jeden mail, kterým mě počastoval - si to pak vyřídili oni sami.





Zpět na diskuzi